Vali Yardımcısı İmamgiller için Resmi Tören Düzenlendi.

0
35

Görevli olduğu Suriye’nin Jarablus kentinde geçirdiği kalp krizi sonrası vefat eden Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller için Gaziantep Valiliği önünde resmi tören düzenlendi.

Törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek en zor anlardan biri olduğunu kaydetti.

Vali Gül; “Bir idareci açısından en zor anlardan bir tanesi kendi çalışma arkadaşının ebediyete intikal ederken konuşması, sözün bittiği yerdeyiz. Yaklaşık bir buçuk senedir Gaziantep’te hizmet ediyordu, burada ve yurtdışında görevi vardı. Son iki aydır birlikte görev yapıyorduk. Bizlere düşen kendisine haklarımızın helal olması.  Çalıştığımız süre içerisinde kendisini iyi bildik, işini iyi yaptığına şahit olduk, iyi bir aile babası, iyi bir kamu görevlisi olduğuna şahit olduk. Allah çocuklarına, eşine, kalanlarına uzun ömürler versin. Milletimizin mesai arkadaşlarımızın başı sağ olsun” dedi.

Törene katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu; “Allah milletimize sabır versin. Mekânı cennet olsun. Onları hiçbir zaman unutmayacağız. Onların yükselttiği bu devleti muhafaza için bizler de çalışacağız” şeklinde konuştu.

Bakan Kasapoğlu ve Vali Gül, İmamgiller’in eşi İmran ile kızları İnci ve Aysel Aybike İmamgiller’e taziyelerini iletti.

Konuşmalar sonrasında merhum Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller’in naaşı İl müftüsü Ahmet Çelik tarafında okunan dualarla cenaze tören mangası eşliğinde memleketi Sivas’a uğurlandı.

Törene Gaziantep Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile il protokolünün yanı sıra askeri, adli ve mülki erkan da katıldı.

İmamgiller’in cenazesi babaocağı olan Sivas’ın Şarkışla ilçesinde, 13 Ocak 2019 Pazar günü öğleyin kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here