VALİ GÜL: BASIN MENSUPLARI MİLLETİN SÖZCÜSÜDÜR

0
13

Gaziantep Valisi Davut Gül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, yerel  gazetecilerle bir araya geldi.

Vali Gül programda yaptığı konuşmada, basın mensuplarının milletin sözcüsü olduğunu aktaran Vali Gül, kentin tanıtımı noktasında basının önemli bir yer aldığını söyledi.

Gazetecilerin zor şartlar altında görevlerini yerine getirdiklerini ifade eden Gül, “Sizler gerçekten tarifi imkânsız işlere imza atıyorsunuz. Yeri geldiği zaman bir dokunuşla bir mazlumun hayatını değiştirebiliyorsunuz. Onun için toplum tarafından saygınlığı çok olan meslekler arasındasınız. Bu kentte yaşayanların yerel basına sahip çıkması lazım. Dünyanın hiçbir yerinde ücretsiz haber akışı yoktur. Yani bir yerden haber okuma hizmeti alıyorsanız mutlaka bunun bir bedeli vardır. Bu bedel abone olmak ve gazete satın almakla olur. İnşallah bu anlamda yerel gazeteler daha fazla destek alır” dedi.

Vali Gül Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yapımı tamamlanan spor tesisleri, okullar, valilik binası gibi yatırımlar ile devam eden projeler ve uyuşturucu ile mücadele ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

Programa Vali Gül’ün yanı sıra  İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez ile gazeteciler katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here