Gazeteci Bir Milletin Vicdanının Sesidir

0
22

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, gazetecilerin toplumun dünyadaki gelişmelerden doğru ve hızlı bilgi sahibi olabilmesi için özveriyle çalıştıklarını belirterek, “Demokrasinin, ahlakın ve adil düzenin vazgeçilmez birer aktörü olan basın yayın organları, toplumun gözü, kulağı ve sesi konumundadır. Gazeteciler, objektif haberleri ile topluma her daim ışık tutmaktadırlar” dedi.

Küreselleşen dünyada gelecekteki hedeflerine ulaşılmasında sağlıklı, güçlü ve özgür bir basının çok önemli katkısı olacağına inandığını kaydeden Başkan Çelenk, “ Medya, yaptığı yayınlarla bir şehrin ve ülkenin ekonomik, kültürel, bilimsel ve siyasal gelişiminde önemli bir güce ve paya sahiptir. Özellikle Gaziantep’te faaliyet gösteren yerel medya, şehrimizin gelişimi açısından önemli bir rol oynamaktadır. Doğru, tarafsız ve önyargısız haberleri önemsiyorum. Çünkü basın kamuoyu bilincini artıran ve güçlendiren en önemli unsurlardan biridir” şeklinde konuştu.

“Gazeteci Bir Milletin Vicdanının Sesidir”

“Günümüzde, görsel-işitsel ve yazılı basın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, toplumsallaşma sürecinde önemli rol üstlenmiştir. Basın, Demokrasinin temel taşlarından biridir. Topluma doğru haber verme, objektif, onur, erdem, adalet ve vicdanı bırakmadan önemli bir mesleği icra eden gazeteciler milletin vicdanına ses olmaktadır. Zira medyası zayıf bir toplum kör olmaya mahkumdur” ifadelerini kullandı.

“Fedakarlığın ve Cesaretin Örneği Gazetecilerimiz”

Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kimi zaman kendini savaşın ortasında bulan, kimi zaman ailesinden uzakta, zor hava şartlarında, kimi zaman ise bir deprem bölgesinde o haberi yaşayarak aktarıyor. Fedakarlıkları ve cesaretlerinden dolayı gazetecilerimizi özellikle kutluyorum. Diye konuşan Çelenk,

“Zorlu ve meşakkatli görevlerinde tüm gazetecilerimize başarılar dileyerek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here