FATMA ŞAHİN:GAZİANTEP MODELİNİ TÜM DÜNYAYA YAYMAK İSTİYORUZ

0
18

BAĞCI: ALLAH ORDUMUZU MUZAFFER EYLESİN

Kızıklar Eğitim ,Kültür ve Dayanışma Derneği  Barış Pınarı operasyonuna destek vermek için toplandı.

Şehitkamil İlçesine bağlı 54 Kızık köyünün muhtarı ve vatandaşlarının katıldığı toplantıya  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuz Boyleri Federasyonu Başkanı Huzeyfe Durmaz, Karakoyunlular Dernek Başkanı Yakup Özbay,Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı Belediye Başkan yardımcıları, danışmanları katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin gündemi değerlendirerek Barış Pınarı operasyonuna destek verdikleri için teşekkürünü ifade ederek konuşmasında kardeşlik hukukunu geliştirerek safları sıklaştırma zamanı olduğunu vurguladı.

 Şahin bu coğrafya yaşanan olaylarda en az zararla çıkacaklarını ifade ederek  “Gaziantep modelini tüm dünyaya yaymak istiyoruz” dedi. Şahin konuşmasında şunları söyledi; Kimseyi ayırmadan birinci sınıf vatandaş olarak gönül yollarını sıcak tutalım. Birbirimiz büyütelim, çok sevdiğimizi söyleyelim.500 Suriyeli mülteciyi bu kentte barındırarak bir model oluşturduk. Biz kendimizi bozmadığımız sürece kaybedeceğimiz bir şeyimiz yok. Doğruya,Allah’ın ipine sarıldığımız zaman yollarımız açılıyor. Bu nedenle kardeşlik hukukumuzu geliştireceğiz.”

Kızıklar Eğitim ,Kültür ve Dayanışma Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı Enver Bağcı ise yaptığı konuşmada “Ülkenin bölünmez bütünlüğü için birlik ve beraberlik içerisinde her zaman olduğu gibi bugünde devletimizin yanındayız. Allah ordumuzu muzaffer eylesin” dedi.

Şehitkamil ilçesine yeni atanan Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı ise yaptığı konuşmada Gaziantep’te görev yaptığı için mutlu olduğunu vurgulayarak “başta Cumhurbaşkanımızın, Valimizin himayelerinde Şehitkamil de hizmet yapmaya çalışacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here