Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep adaylarını açıkladı

0
32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey Karataş Spor Salonu’nda AK Parti Gaziantep ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey Karataş Spor Salonu’nda AK Parti Gaziantep ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

AK Parti Gaziantep başkan adayları;

Araban: Mehmet Özdemir
İslahiye: Kemal Vural
Nizip: Mehmet Sarı
Nurdağı: Ökkeş Kavak
Şahinbey: Mehmet Tahmazoğlu
Şehitkamil: M. Rıdvan Fadıloğlu
Yavuzeli: Mustafa Kemal Sakaroğlu

Cumhur ittifakı

Oğuzeli: Mehmet Sait Kılıç
Karkamış: Mehmet Seydi Yılmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“31 Mart akşamında Gaziantep ile birlikte yeni destanlar yazacağız. Gaziantep tüm dünyaya insanlık dersi verdi. Şehir nüfüsunun neredeyse yüzde 20’sine ulaşan muhacirlere, ensarlık yapan Gaziantepli kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizin huzurunu bozmak, fitne sokmak için çırpınan içerideki gafillere, teröristlere, ajanlara itibar etmeyen Gaziantepli kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.”

GAZİANTEP’E BUGÜNE KADAR 35 KATRİLYONLUK YATIRIM YAPTIK

“Bugüne kadar belediyelerimizde görev yaparak, Gaziantep’e hizmet etmiş kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğine özellikle sahip çıkacak ve inşallah hep birlikte en yükseğe taşıyacağız. Biz hükümetlerimiz olarak dönemimizde Gaziantep’e bugüne kadar 35 katrilyonluk yatırım yaptık. Eğitimde 10 bin 830 yeni derslik inşa ettik. Gaziantep’e 33 bin seyirci kapasiteli bir stadyum inşa ettik. İçinde Millet Kıraathanesinin de olduğu 65 bin metrekarelik ikinci bir millet bahçesini de eski stadyumun yerine yapıyoruz. Gaziantep’e yerel ve yatay mimari ilkesiyle 50 bin konutluk yeni bir şehri, tüm ticari sosyal ve kültürel alanlarıyla birlikte kuruyoruz”

BAY KEMAL BİZİM İCRAATIMIZIN ULAŞTIĞI YERE, SENİN HAYALLERİN BİLE ULAŞAMAZ

Şanlıurfa – Gaziantep hızlı tren projesinin etüt çalışmaları sürüyor. Gaziray’ın yapımı devam ediyor. Bu dev bir yatırım. CHP’nin yapabileceği bir iş değil. Bay Kemal bizim icraatımızın ulaştığı yere, senin hayallerin bile ulaşamaz. Havalimanın kapasitesini yıllık 5 milyon yolcuya çıkarmak için yeni bir terminal ve apronu seneye inşallah tamamlıyoruz.

1998 YILINDA BABA ESED İLE TÜRKİYE BİR ADANA MUTABAKATI ANLAŞMASI İMZALADI

Türkiye’nin Suriye, Irak, Balkan politikalarını anlamak isteyenler gelip Gaziantep’e baksınlar. Biz burada huzur içinde yaşarken yanı başımızdaki kardeşlerimizi zalimlerin varil bombalarına bırakamayız. Diyorlar ki Türkiye’nin Suriye’de ne işi var? Onlara şunu deyin, 1998 yılında Baba Esed ile Türkiye bir Adana Mutabakatı anlaşması imzaladı. Bu anlaşma hala hükmü icraa gerekiyor. 2001’de bu yine yenilendi, ve bu daha sonra aynı kararlılıkla şu anda da hükmünü icraa etmektedir. Mesele DEAŞ, Suriye, Irak meselesi değil, burada çok daha derin bir oyun ve karmaşık hesaplar var. DEAŞ ile mücadelede somut başarıları olan tek ülke Türkiye’dir.

Suriye’de güvenli yerleri çoğalttıkça bu yükü hafifleteceğiz, 300 bine yakın Suriyeli topraklarına döndü.Önceliğimiz Siyaset ve Diplomasi yollarını sonuna kadar kullanmaktır. Gerektiğinde askeri yötemlerden de kaçınmayacağımızı da Fırat ve Zeytin Dalı harekatları ile gösterdik.

Başkan Erdoğan tanıtım toplantısı öncesi ilk olarak Şahinbey Karataş Spor Salonu dışında bulunan vatandaşlara seslendi;

“Gaziantep’i çok sevdik, Gaziantep de bizi çok sevdi. O sevgi bizi öyle yerlere taşıdı ki, şimdi 20 yıl önceki Gaziantep’i düşünün bir de şimdikini nereden nereye geldik? 16 yılda Gaziantep’e 35 katrilyonluk yatırım yaptık. Çünkü Gaziantep ve Gaziantepli buna layıktı. Bu Zillet ittifakı’na, Cumhur İttifakı olarak gereken dersi veriyor muyuz?”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here