Birlik vakfı hayalleri dinledi

0
29

Engelli insanları anlamak, yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek amacı ile 1992 yılında Birleşmiş Milletler aldığı karar sonrası 3 Aralık’ı “Uluslar arası Engelliler Günü” olarak ilan etmiştir.

 

Ülkemizde de çeşitli kurum kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerince çeşitli programlarla 3 Aralık Dünya Engelliler gününe dikkat çekilmektedir.
Birlik Vakfı Gaziantep Hanımlar Komisyonu da engelli kardeşlerimizin spor, sanat,edebiyat,siyaset,eğitim ve iş dünyası da dahil olmak üzere hayatın her alanında tüm topluma örnek olacak işlere attığı imzalara ve başarılarına dikkat çekmek, onlara destek olmak ve farkındalık oluşturmak amacı ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile Aralık ayı yönetim kurulu toplantısını engelli kardeşlerimizin çalıştığı “ Glutensiz Bir Başka Cafe “ de  gerçekleştirdi.
Hem toplantılarını gerçekleştirip hem de özel kardeşlerimiz ile tek tek sohbet ederek onların hayallerini dinleyen Birlik Vakfı Hanımlar Komisyonu yönetim kurulu üyeleri özel çocuklarımız ile birlikte keyif dolu dakikalar yaşadı.
Ziyaretleri sonunda özel çocuklarımıza karanfil hediye eden yönetim kurulu üyeleri özel kardeşlerimizin gönüllerini fethetti.
Engellerin hayatın ritmini yakalamaya engel olmadığını  ve fırsat verildiği müddetçe üretime engel olmayacağına dikkat çeken Hanımlar Komisyonu Başkanı Fatma Bal asıl engelin engellenmek olduğunu vurgulayarak Birlik Vakfı Gaziantep Hanımlar Komisyonu olarak 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebeti ile sadece bugün değil her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olduklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here