BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NDAN GERCİĞİN MAHALLESİNE SOSYAL TESİS

0
24

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Şahinbey İlçesi’nin yeni mahallerinden olan Gerciğin Mahallesine yaptırdığı sosyal tesisi ve taziye evinin açılışını gerçekleştirdi.

Her mahalleye bir sosyal tesis yapma hedefiyle yoluna devam eden ve kırsaldaki mahallelerin de eksiklerini giderme yolunda emin adımlarla ilerleyen Şahinbey Belediyesi, ilçeye bağlı Gerciğin Mahallesine yaptırılan Sosyal Tesis ve Taziye evini hizmete sundu. Düzenlenen açılış törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

ÇİFTÇİLERİMİZE DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şehir merkezinde olan her şeyin köylerde de olması için hizmetler sunduklarını belirterek, “Biz göreve geldikten sonra şehirde ne varsa köylerimizde de o olsun dedik ve yeni çıkan yasayla buranın kilit taşı çalışmalarına başlayıp, bitirmiştik. Daha sonra bu mahallemize park ve sosyal tesis yaparak vatandaşımızın hizmetine sunduk. Şehir merkezinde ne varsa mahalle olan köylerimizde de aynısı olsun istiyoruz. Gerciğin Mahallemize 2 katlı bir tesis yaptık. Altta erkekler için taziye salonu, toplantı salonu ve muhtarlık bulunuyor. Üst katta ise bayanlar için taziye salonu ve her türlü eğitimin yapılabileceği bir tane sınıfımız var. Amacımız hayat standartlarını yükselterek vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamak. Ayrıca Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye’de bir ilke imza atarak çiftçilerimize sertifikalı buğday ve arpa tohumu, gübre, hayvan yemi, zeytin fidanı dağıtmıştık. Bu yılda hayvan yemi, zeytin fidanı ve fıstık fidanı dağıtacağız. Şahinbey Belediyesi olarak bu tür hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz” dedi.

BEŞİKTEN MEZARA KADAR EĞİTİM

Başkan Mehmet Tahmazoğlu sosyal tesislerin içerisinde açılan sınıflarla eğitimler verildiğine dikkati çekerek, “Eğitim her şeyin başı. Tesislerimizin içerisine kitaplıklar kurup kitaplar koyuyoruz. Çocuklarımız, hanım kardeşlerimiz ve büyüklerimiz için sınıflarımızda çeşitli eğitimler veriliyor. Vatandaşlarımızın bu tesisleri yılın 365 günü kullanmasını istiyoruz. Burada sohbetler yapılıp çeşitli eğitimler verilebilir. Çok amaçlı salonlar haline getiriyoruz. Böylelikle beşikten mezara kadar eğitimin devam etmesini istiyoruz” dedi.

HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKSINIZ

AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Şahinbey Belediyesinin mahallelere önemli hizmetler getirdiğini belirterek, “AK Parti kurulduğu günden bu yan Gerciğin Köyümüz bize her zaman en üst seviyede destek vermiştir. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. AK Parti ilk kurulduğunda bende Ankara’daydım. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan aynen şunları söylemişti. “Bugün Türk siyaset tarihinde bir dönüm noktasıdır. Bundan sonra Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır” demişti ve hakkatende öyle oldu. Hükümetimiz yaptığı hizmetlerle Cumhuriyet tarihinde yapılmayanların hemen hemen hepsini gerçekleştirdi. Her alanda çok ciddi atılımlar yapıldı. Bende bir köylü çocuğuyum. Ben köylünün nasıl bir çileyle karşı karşıya olduğunu bilirim. Yaşadıkları zorlukların hepsi insanlık içindir. İşte bunları yapan bir insan gerçek mana da bir efendidir. O yüzden köylü kentlinin efendisidir. Efendiye de şehirde ne varsa o yakışır. Asfalt, kilit taşı, sosyal tesis ve parkların en iyisine layıksınız. Bu bağlamda yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKANIMIZ NE İSTEDİYSEK YAPTI

Gerciğin Mahalle Muhtarı Ramazan Aslan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun göreve gelmesiyle köylerinin tüm eksiklerinin giderildiğini belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun Şahinbey İlçesi’ne yaptığı hizmetler saymakla bitmez. Kendisinden ne zaman bir talebimiz olsa fazlasıyla yerine getirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Şahinbey Belediye Başkanımız köyümüzün ne ihtiyacımız varsa yaptı ve bizlerin hizmetine sundu. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Gerciğin mahallesi sakinlerinde Ayşe Deniz, köylerine yapılan hizmetlerden dolayı oldukça memnun olduklarını belirterek, “Köyümüze yollarını yapıp eksiklerini giderdiniz. Köyümüze vermiş olduğunuz önemden dolayı çok teşekkür ederim. Sosyal Tesisimize açılan Kuran Kursunda bayanlarımız ve çocuklarımız Kuran-ı Kerim öğrenecekler. Bizler sizden memnunuz ve her zaman yanınızdayız” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here